KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 8034203
nr 803 4203
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Gouache, Waldemar Sjölander (1906-1988), signerad, motivets mått: 38x30
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 28 januari 2013
kl 18:52:39
28/1 18:47:39
Waldemar Sjölander
Läs mer om Waldemar Sjölander
Gouache